| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8450V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 845 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8450V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8450V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 845 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8450V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8450V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8450V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8450V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8450V.
| 10YXJ470M6.3X11 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10YXJ470M6.3X11.pdf | |
| UVY1H331MPD1TD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H331MPD1TD.pdf | |
| ECO-S2GA121DA | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GA121DA.pdf | |
| ECO-S2GB271EA | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 614 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GB271EA.pdf | |
| 16ZLJ1800M10X25 | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ1800M10X25.pdf | |
| UAS2D820MHD1TO | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D820MHD1TO.pdf | |
| UBX1K680MPL | 68µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1K680MPL.pdf | |
| 400SXW33MEFC18X20 | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SXW33MEFC18X20.pdf | |
| 400SAW39MEFCGC18X20 | 39µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SAW39MEFCGC18X20.pdf | |
| E81D500VNN472MQ35T | CAP ALUM 4700UF 50V RADIAL | E81D500VNN472MQ35T.pdf | |
| MAL214699011E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214699011E3.pdf | |
| EKMR201VSN681MP35S | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR201VSN681MP35S.pdf | |
| MAL210169103E3 | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210169103E3.pdf | |
| 101R272U055AH2A | ALUM-SCREW TERMINAL | 101R272U055AH2A.pdf | |
| B41827A4225M | 2.2µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A4225M.pdf |