| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8252V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82.5K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8252V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8252V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82.5k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8252V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8252V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8252V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8252V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8252V.
| UWX1V220MCL1GB | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1V220MCL1GB.pdf | |
| 860040573004 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860040573004.pdf | |
| UVZ1J331MPD | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J331MPD.pdf | |
| EEU-HD1E332B | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1E332B.pdf | |
| 63SEV47M8X10.5 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 63SEV47M8X10.5.pdf | |
| UPW1H330MED | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1H330MED.pdf | |
| ECE-A1CN470UB | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CN470UB.pdf | |
| 35ZL1200MEFCGC16X20 | 1200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ZL1200MEFCGC16X20.pdf | |
| ESMH201VSN102MA30S | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH201VSN102MA30S.pdf | |
| ESMH250VQT104MB80T | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 8 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH250VQT104MB80T.pdf | |
| B43508A2278M87 | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2278M87.pdf | |
| E82D301VST622MCA5T | CAP ALUM 6200UF 300V RADIAL | E82D301VST622MCA5T.pdf | |
| MLS213M010EA0C | 21000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack 53 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS213M010EA0C.pdf | |
| UHE1H181MPT | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1H181MPT.pdf | |
| UPW1V100MDH6 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V100MDH6.pdf |