| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D8060V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 806 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D8060V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D8060V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 806 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D8060V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D8060V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D8060V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D8060V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D8060V.
| ECE-A0JN470U | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JN470U.pdf | |
| LGU1J332MELZ | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1J332MELZ.pdf | |
| 550C562T400DP2B | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18.1 mOhm 10000 Hrs @ 105°C | 550C562T400DP2B.pdf | |
| UKL1V101MPDANA | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1V101MPDANA.pdf | |
| 860080575015 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080575015.pdf | |
| MALREKB00PB122X00K | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00PB122X00K.pdf | |
| 16YXH680MEFC8X20 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXH680MEFC8X20.pdf | |
| UBT1C101MPD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1C101MPD.pdf | |
| AFC477M10G24T-F | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 670 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC477M10G24T-F.pdf | |
| EKMH401VNN680MQ20S | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.656 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VNN680MQ20S.pdf | |
| B43540A9157M80 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9157M80.pdf | |
| EKMW401VSN271MQ30S | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW401VSN271MQ30S.pdf | |
| EET-HC2C821HA | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C821HA.pdf | |
| B43088A2686M | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | B43088A2686M.pdf | |
| FK20X7R1H475K | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | FK20X7R1H475K.pdf |