| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D7873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 787K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D7873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D7873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 787k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D7873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D7873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D7873V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D7873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D7873V.
| UBX2A221MHL | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | UBX2A221MHL.pdf | |
| MAL215097904E3 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | MAL215097904E3.pdf | |
| ELXY350ELL270MEB5D | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY350ELL270MEB5D.pdf | |
| EKMA160ETC101MF07D | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMA160ETC101MF07D.pdf | |
| 515D225M160AA6AE3 | 2.2µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D225M160AA6AE3.pdf | |
| 10YXF2200MEFCGC16X16 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10YXF2200MEFCGC16X16.pdf | |
| B41505A5478M | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A5478M.pdf | |
| B43305A2477M67 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2477M67.pdf | |
| EKMR421VSN121MP25S | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR421VSN121MP25S.pdf | |
| EKMH451VND471MB40T | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 529 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VND471MB40T.pdf | |
| B43601B5397M60 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5397M60.pdf | |
| UVR2E331MRA6 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E331MRA6.pdf | |
| ECE-P2AA153HA | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 19 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-P2AA153HA.pdf | |
| C0402C0G1C560G | 56pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402C0G1C560G.pdf | |
| C0402T103K4RALTU | 10000pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402T103K4RALTU.pdf |