| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D7871V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.87K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D7871V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D7871V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.87k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D7871V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D7871V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D7871V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D7871V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D7871V.
| EDK105M050A9BAA | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK105M050A9BAA.pdf | |
| EEE-FC1V220AP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1V220AP.pdf | |
| EEU-EE2V330 | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EE2V330.pdf | |
| 550C542T500DN2B | 5400µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26.1 mOhm 10000 Hrs @ 105°C | 550C542T500DN2B.pdf | |
| UPS2E221MRD | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2E221MRD.pdf | |
| 63ZLH270MEFC10X20 | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH270MEFC10X20.pdf | |
| 475KXM050M | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 35.2737 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 475KXM050M.pdf | |
| UPM1E331MPD1TA | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1E331MPD1TA.pdf | |
| EKZE250ETD681MJ20S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE250ETD681MJ20S.pdf | |
| 35ZL1000MEFC12.5X25 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ZL1000MEFC12.5X25.pdf | |
| UCD1A471MCL6GS | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1A471MCL6GS.pdf | |
| URS2G220MHD6 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2G220MHD6.pdf | |
| MAL213239229E3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.3 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213239229E3.pdf | |
| 187LMH400MZBE | ELECTROLYTIC | 187LMH400MZBE.pdf | |
| B43505E2337M2 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2337M2.pdf |