| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D7683V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 768K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D7683V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D7683V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 768k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D7683V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D7683V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D7683V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D7683V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D7683V.
| 381LQ222M160K052 | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ222M160K052.pdf | |
| LQSW6271MELC25 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQSW6271MELC25.pdf | |
| 63ZLJ270MG412.5X16 | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ270MG412.5X16.pdf | |
| TE1410 | 25µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1410.pdf | |
| B43501A9127M62 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 550 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9127M62.pdf | |
| B43740A9688M7 | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C | B43740A9688M7.pdf | |
| UHE1H102MHT | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1H102MHT.pdf | |
| UVR1E332MHA | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E332MHA.pdf | |
| GQM2195C2E470JB12D | 47pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GQM2195C2E470JB12D.pdf | |
| CGA3E2C0G2A820J080AA | 82pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2C0G2A820J080AA.pdf | |
| CGA3E2X7R2A153K080AA | 0.015µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X7R2A153K080AA.pdf | |
| FG22C0G2W473JNT06 | 0.047µF 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm) | FG22C0G2W473JNT06.pdf | |
| GRM1555C1E2R9CA01D | 2.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1E2R9CA01D.pdf | |
| CBR04C809D5GAC | 8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CBR04C809D5GAC.pdf | |
| K151K15C0GF5TL2 | 150pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K151K15C0GF5TL2.pdf |