| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D7681V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.68K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D7681V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D7681V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.68k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D7681V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D7681V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D7681V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D7681V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D7681V.
| EKYB500ELL221MJ16S | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB500ELL221MJ16S.pdf | |
| EMVE350ADA221MJA0G | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE350ADA221MJA0G.pdf | |
| 50ZLH56MEFCTA6.3X11 | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50ZLH56MEFCTA6.3X11.pdf | |
| UKL2AR22KDD | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2AR22KDD.pdf | |
| SH3R3M250ST | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 60.29 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH3R3M250ST.pdf | |
| UPB1A221MED | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1A221MED.pdf | |
| MAL213636331E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213636331E3.pdf | |
| MALSECV00AG333DARK | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 800 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECV00AG333DARK.pdf | |
| EMVE630GDA221MLH0S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE630GDA221MLH0S.pdf | |
| 229TMA010M | ELECTROLYTIC | 229TMA010M.pdf | |
| B43504A187M7 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 750 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A187M7.pdf | |
| MAL209677102E3 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 236 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209677102E3.pdf | |
| C317C104M5U5TA | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) | C317C104M5U5TA.pdf | |
| GRM0225C1E1R7WA03L | 1.7pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E1R7WA03L.pdf | |
| GRM1885C1H330GA01D | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H330GA01D.pdf |