| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D7680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 768 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D7680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D7680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 768 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D7680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D7680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D7680V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D7680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D7680V.
| EEE-HA1V220AP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1V220AP.pdf | |
| 865060153008 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865060153008.pdf | |
| UFW2AR47MDD | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2AR47MDD.pdf | |
| ELXV100ELL392ML25S | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV100ELL392ML25S.pdf | |
| B43693A1336Q7 | 33µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.7 Ohm @ 100Hz | B43693A1336Q7.pdf | |
| SLP331M350C4P3 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.005 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP331M350C4P3.pdf | |
| B43601A9397M80 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9397M80.pdf | |
| 382LX332M250B062V | 3300µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX332M250B062V.pdf | |
| B41042A5278M | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A5278M.pdf | |
| CC0402KRX7R9BB222 | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402KRX7R9BB222.pdf | |
| 885012208035 | 0.68µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 885012208035.pdf | |
| 500R14N331JV4T | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 500R14N331JV4T.pdf | |
| CL31B473KCCNNWC | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B473KCCNNWC.pdf | |
| K121K10C0GF53H5 | 120pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K121K10C0GF53H5.pdf | |
| K562K10X7RH5UL2 | 5600pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K562K10X7RH5UL2.pdf |