| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D7153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 715K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D7153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D7153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 715k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D7153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D7153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D7153V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D7153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D7153V.
| EEU-ED2D330 | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2D330.pdf | |
| 63ZLJ100M8X16 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ100M8X16.pdf | |
| UZG1HR33MCL1GB | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1HR33MCL1GB.pdf | |
| UBX1V330MPL1TD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1V330MPL1TD.pdf | |
| UCX1E152MNS1ZD | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 50 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1E152MNS1ZD.pdf | |
| 860020278025 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020278025.pdf | |
| MAL214276101E3 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214276101E3.pdf | |
| 16ZLG47MEFC6.3X7 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16ZLG47MEFC6.3X7.pdf | |
| UVR1C100MDD6 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C100MDD6.pdf | |
| UES1C220MEM1TA | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1C220MEM1TA.pdf | |
| UHD1H151MPD | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UHD1H151MPD.pdf | |
| B41890A5687M | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 74 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41890A5687M.pdf | |
| 100YXG220MEFCGC16X20 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100YXG220MEFCGC16X20.pdf | |
| B43699A5226Q7 | 22µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.8 Ohm @ 100Hz | B43699A5226Q7.pdf | |
| 511D127M050CD4D | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.32 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D127M050CD4D.pdf |