| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6982V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 69.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6982V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6982V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 69.8k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6982V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6982V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6982V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6982V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6982V.
| UVR1V100MDD1TA | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V100MDD1TA.pdf | |
| UBT1H221MPD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1H221MPD.pdf | |
| 10ZLS3300MEFC12.5X20 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10ZLS3300MEFC12.5X20.pdf | |
| UEP1V4R7MDD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1V4R7MDD.pdf | |
| EEU-TA1H220B | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H220B.pdf | |
| AHA226M2AG24B-F | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA226M2AG24B-F.pdf | |
| EKMR201VSN681MP35S | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR201VSN681MP35S.pdf | |
| MAL209674821E3 | 820µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 209 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209674821E3.pdf | |
| CGR243U010R3C | 24000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | CGR243U010R3C.pdf | |
| B43044A9107M | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43044A9107M.pdf | |
| RDE5C1H332J0S1H03A | 3300pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C1H332J0S1H03A.pdf | |
| GRT188C8YA105ME13D | 1µF 35V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRT188C8YA105ME13D.pdf | |
| 885012206051 | 0.68µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | 885012206051.pdf | |
| CL43B223KGFNNNE | 0.022µF 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CL43B223KGFNNNE.pdf | |
| CL21C181JBANNND | 180pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C181JBANNND.pdf |