| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6980V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 698 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6980V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6980V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 698 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6980V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6980V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6980V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6980V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6980V.
| USP1A330MDD1TP | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1A330MDD1TP.pdf | |
| UMV0J220MFD | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV0J220MFD.pdf | |
| UKT1E470MDD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1E470MDD.pdf | |
| B41505A228M2 | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A228M2.pdf | |
| 380LQ152M200J052 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ152M200J052.pdf | |
| B43504A5477M62 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5477M62.pdf | |
| MAL209635182E3 | 1800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 145 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209635182E3.pdf | |
| 600D157G050DL5 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D157G050DL5.pdf | |
| HR1011352T050AF2B | ALUM-SCREW TERMINAL | HR1011352T050AF2B.pdf | |
| MLS771M100EA0D | 770µF 100V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 238 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS771M100EA0D.pdf | |
| UPW0J103MHH | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW0J103MHH.pdf | |
| EET-UQ2S471EA | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2S471EA.pdf | |
| C1206C475J3RACTU | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C475J3RACTU.pdf | |
| C3216JB2E153M115AA | 0.015µF 250V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216JB2E153M115AA.pdf | |
| C0603JB1A473M030BC | 0.047µF 10V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603JB1A473M030BC.pdf |