| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6813V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 681K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6813V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6813V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 681k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6813V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6813V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6813V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6813V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6813V.
| ALC10A681DL500 | 680µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ALC10A681DL500.pdf | |
| UUD1H3R3MCL1GS | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1H3R3MCL1GS.pdf | |
| EMZJ250ADA330MF61G | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EMZJ250ADA330MF61G.pdf | |
| 16ZLJ4700M16X25 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ4700M16X25.pdf | |
| 865060443004 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865060443004.pdf | |
| B41889A2827M | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 440 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A2827M.pdf | |
| UPM0J561MPD6 | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J561MPD6.pdf | |
| ULH2E120MNL1GS | 12µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4000 Hrs @ 125°C | ULH2E120MNL1GS.pdf | |
| TE1506 | 8µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1506.pdf | |
| EKXJ351ELL151ML40S | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL151ML40S.pdf | |
| MAL215713102E3 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 235 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215713102E3.pdf | |
| E32D800MLN563MEB7M | 56000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D800MLN563MEB7M.pdf | |
| UPW1J220MEH | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J220MEH.pdf | |
| AFK106M35B12B-F | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.35 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK106M35B12B-F.pdf | |
| GRM1885C2A620JA01D | 62pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A620JA01D.pdf |