| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6810V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 681 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6810V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6810V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 681 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6810V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6810V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6810V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6810V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6810V.
| ECO-S2DP152EA | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 144 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2DP152EA.pdf | |
| UKL1C471KPD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C471KPD.pdf | |
| EKZN100ELL472ML20S | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN100ELL472ML20S.pdf | |
| UMT1HR33MDD1TE | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1HR33MDD1TE.pdf | |
| UVZ1H2R2MDD1TA | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H2R2MDD1TA.pdf | |
| URS1A330MDD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1A330MDD.pdf | |
| MAL209774339E6 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209774339E6.pdf | |
| SH3R3M050ST | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.25 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH3R3M050ST.pdf | |
| 108RZM010M | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 365 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 108RZM010M.pdf | |
| UGB1H010KPM1TD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can | UGB1H010KPM1TD.pdf | |
| UKL0J152KHD | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J152KHD.pdf | |
| UCS2W330MHD | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2W330MHD.pdf | |
| MAL215811222E3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 104 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215811222E3.pdf | |
| MAL215922821E3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215922821E3.pdf | |
| E36D100LPN823TC54M | 82000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D100LPN823TC54M.pdf |