| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6803V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6803V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6803V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 680k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6803V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6803V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6803V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6803V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6803V.
| ECA-0JHG103 | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-0JHG103.pdf | |
| ESMG160ELL332MK25S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG160ELL332MK25S.pdf | |
| UPA0J152MPD3TD | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA0J152MPD3TD.pdf | |
| 350PX2.2MEFC6.3X11 | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 350PX2.2MEFC6.3X11.pdf | |
| AVS334M50A12B-F | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 704 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS334M50A12B-F.pdf | |
| B41858C8686M | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 541 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858C8686M.pdf | |
| EEU-FC2A390B | 39µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A390B.pdf | |
| B41252A228M | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A228M.pdf | |
| B43540A2687M80 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2687M80.pdf | |
| B43540B9337M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9337M.pdf | |
| E36D400LPN403UCA5M | 40000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400LPN403UCA5M.pdf | |
| B43564E2828M3 | 8200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564E2828M3.pdf | |
| 101C242T250BJ2B | ALUM-SCREW TERMINAL | 101C242T250BJ2B.pdf | |
| UPW2V2R2MPH | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2V2R2MPH.pdf | |
| AHD226M2AG24B | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | AHD226M2AG24B.pdf |