| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6652V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 66.5K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6652V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6652V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 66.5k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6652V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6652V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6652V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6652V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6652V.
| LGU2A222MELA | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A222MELA.pdf | |
| EMVH500GDA331MLH0S | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH500GDA331MLH0S.pdf | |
| ALC40A471DE400 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ALC40A471DE400.pdf | |
| 860160472002 | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160472002.pdf | |
| ELXY160ELL122MJ30S | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY160ELL122MJ30S.pdf | |
| 382LX393M080B102VS | 39000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX393M080B102VS.pdf | |
| 860160375023 | 390µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160375023.pdf | |
| 865080153012 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080153012.pdf | |
| ULD2D6R8MPD1TD | 6.8µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2D6R8MPD1TD.pdf | |
| UPX1V4R7MPD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1V4R7MPD.pdf | |
| UKL1E681MHD | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1E681MHD.pdf | |
| UUG1C222MNQ1MS | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1C222MNQ1MS.pdf | |
| SLPX331M220C1P3 | 330µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX331M220C1P3.pdf | |
| B43508F2397M7 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2397M7.pdf | |
| MAL205645153E3 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 34 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205645153E3.pdf |