| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6492V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 64.9K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6492V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6492V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 64.9k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6492V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6492V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6492V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6492V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6492V.
| 380LX102M250K452 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 182 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX102M250K452.pdf | |
| 16SGV100M6.3X8 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 16SGV100M6.3X8.pdf | |
| UWD1H560MCL1GS | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UWD1H560MCL1GS.pdf | |
| 865090145006 | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090145006.pdf | |
| UPM0J681MPD1TA | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM0J681MPD1TA.pdf | |
| MALIEYH07AC510F02K | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AC510F02K.pdf | |
| EKMH800VSD133MB50T | 13000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VSD133MB50T.pdf | |
| E36D400HPN123TC54N | 12000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400HPN123TC54N.pdf | |
| CGS104U075X5L | 100000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS104U075X5L.pdf | |
| ECE-A1EKG330 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECE-A1EKG330.pdf | |
| ECO-S2AP562EA | 5600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2AP562EA.pdf | |
| UPW1E152MHH6 | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1E152MHH6.pdf | |
| MZA16VC10RMD61TP | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | MZA16VC10RMD61TP.pdf | |
| C0603C0G1H180K030BA | 18pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1H180K030BA.pdf | |
| GRM1885C2A122JA01D | 1200pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A122JA01D.pdf |