| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6491V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.49K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6491V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6491V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.49k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6491V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6491V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6491V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6491V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6491V.
| ESMG101ELL102MN35S | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG101ELL102MN35S.pdf | |
| ELXZ630ELL331MJ30S | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ELL331MJ30S.pdf | |
| 25ZLS2700MEFC12.5X35 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25ZLS2700MEFC12.5X35.pdf | |
| EEV-FC1H3R3R | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-FC1H3R3R.pdf | |
| 860130678010 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860130678010.pdf | |
| UHE1E272MHD | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1E272MHD.pdf | |
| UHE0J681MPD1TD | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE0J681MPD1TD.pdf | |
| UML1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML1E330MDD.pdf | |
| UVK1J102MHD | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J102MHD.pdf | |
| UBX2A470MPL | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2A470MPL.pdf | |
| MAL214696273E3 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214696273E3.pdf | |
| ESMG100ELL153MMP1S | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG100ELL153MMP1S.pdf | |
| 350USC220MEFCSN22X35 | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 350USC220MEFCSN22X35.pdf | |
| E81D350VGS472MR25C | CAP ALUM 4700UF 35V RADIAL | E81D350VGS472MR25C.pdf | |
| E92F351VND821MB50T | 820µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 126 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F351VND821MB50T.pdf |