| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6342V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6342V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6342V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6342V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6342V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6342V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6342V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6342V.
| MAL215849472E3 | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 78 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215849472E3.pdf | |
| ECO-S2DA821CA | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 222 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DA821CA.pdf | |
| UPT2G101MHD6 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2G101MHD6.pdf | |
| UHW1C392MHD6 | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1C392MHD6.pdf | |
| UPS2V101MRD | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2V101MRD.pdf | |
| 860240674005 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 860240674005.pdf | |
| EMLA160ADA470MF61G | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA160ADA470MF61G.pdf | |
| MAL214065471E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214065471E3.pdf | |
| EMLE350ADA221MJA0G | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMLE350ADA221MJA0G.pdf | |
| 478CKE035M | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 70.6 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 478CKE035M.pdf | |
| B43504C9227M7 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C9227M7.pdf | |
| E80D500VGS682AA40T | CAP ALUM 6800UF 50V RADIAL | E80D500VGS682AA40T.pdf | |
| TVA1229-E3 | 5500µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1229-E3.pdf | |
| E91F3J1VND122MAA0T | 1200µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 73 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F3J1VND122MAA0T.pdf | |
| UPW1C220MDH | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1C220MDH.pdf |