| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6203V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6203V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6203V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6203V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6203V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6203V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6203V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6203V.
| LGU2P122MELB | 1200µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P122MELB.pdf | |
| UCY2E220MPD1TD | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2E220MPD1TD.pdf | |
| UVR2E220MHD | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E220MHD.pdf | |
| URS2G220MHD6TN | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2G220MHD6TN.pdf | |
| 860160378039 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160378039.pdf | |
| MAL214261102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214261102E3.pdf | |
| ECA-2VHG220B | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2VHG220B.pdf | |
| SLPX221M350A5P3 | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 905 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX221M350A5P3.pdf | |
| B43231C1687M | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C1687M.pdf | |
| MAL205855682E3 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205855682E3.pdf | |
| MAL215835153E3 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215835153E3.pdf | |
| LKS1J103MESC | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1J103MESC.pdf | |
| 610D406G020DE2E3 | 40µF 20V Aluminum Capacitors Axial, Can | 610D406G020DE2E3.pdf | |
| MAL212387688 | 6.8µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 35 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212387688.pdf | |
| ECE-A1CKG100 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECE-A1CKG100.pdf |