| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6192V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 61.9K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6192V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6192V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 61.9k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6192V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6192V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6192V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6192V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6192V.
| UPW2G4R7MPD | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2G4R7MPD.pdf | |
| 860021380018 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021380018.pdf | |
| UVZ2G220MHD | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2G220MHD.pdf | |
| UPJ1A820MDD1TA | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A820MDD1TA.pdf | |
| UDB1H3R3MPM | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UDB1H3R3MPM.pdf | |
| EKXJ221ELL181MK40S | 180µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ221ELL181MK40S.pdf | |
| 450BXW120MEFC16X45 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW120MEFC16X45.pdf | |
| B43540C5157M2 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 650 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5157M2.pdf | |
| CGS433U025R4C | 43000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS433U025R4C.pdf | |
| B43511C158M7 | 1500µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 110 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C158M7.pdf | |
| HR101452T100CF1B | ALUM-SCREW TERMINAL | HR101452T100CF1B.pdf | |
| B43455A109M3 | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43455A109M3.pdf | |
| K221K10X7RF5UH5 | 220pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K221K10X7RF5UH5.pdf | |
| 885012106001 | 0.47µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | 885012106001.pdf | |
| FG18C0G1H681JNT06 | 680pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG18C0G1H681JNT06.pdf |