| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6191V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.19K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6191V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6191V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.19k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6191V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6191V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6191V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6191V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6191V.
| UVZ1E222MHD1TO | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E222MHD1TO.pdf | |
| LGN2Z821MELB25 | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2Z821MELB25.pdf | |
| LGU2P471MELZ | 470µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P471MELZ.pdf | |
| ECE-V0JA221WP | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V0JA221WP.pdf | |
| URZ2A2R2MDD1TD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2A2R2MDD1TD.pdf | |
| MAL210413222E3 | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 58 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210413222E3.pdf | |
| UHD1E221MPD1TD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1E221MPD1TD.pdf | |
| EKMQ350ELL221MHB5D | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ350ELL221MHB5D.pdf | |
| UCD1A152MCL1GS | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD1A152MCL1GS.pdf | |
| UPM1V102MHD6 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1V102MHD6.pdf | |
| 511D106M063AA4D | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D106M063AA4D.pdf | |
| B43504A127M82 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.13 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A127M82.pdf | |
| 678D158M040FV4D | 1500µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 678D158M040FV4D.pdf | |
| E32D350CHN374VFP0M | 370000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D350CHN374VFP0M.pdf | |
| ECO-S2EB471DA | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2EB471DA.pdf |