| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D60R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 60.4 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D60R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D60R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 60.4 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D60R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D60R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D60R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D60R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D60R4V.
| EEA-GA1A101 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1A101.pdf | |
| ULD2D4R7MED1TD | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2D4R7MED1TD.pdf | |
| UPJ1A561MPD6 | 560µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A561MPD6.pdf | |
| 450BXC15MEFCG412.5X25 | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 450BXC15MEFCG412.5X25.pdf | |
| MAL202124222E3 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 177 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 85°C | MAL202124222E3.pdf | |
| SEK153M6R3ST | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK153M6R3ST.pdf | |
| SLPX271M450E5P3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 983 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX271M450E5P3.pdf | |
| B43851A1105M | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 186 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A1105M.pdf | |
| GRM155R71H223KA12D | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71H223KA12D.pdf | |
| GJM1555C1H2R2CB01D | 2.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H2R2CB01D.pdf | |
| FK26X7R2J472K | 4700pF 630V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FK26X7R2J472K.pdf | |
| 102R18N101JV4E | 100pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm) | 102R18N101JV4E.pdf | |
| GRM033R60G225ME47D | 2.2µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R60G225ME47D.pdf | |
| CBR06C689BAGAC | 6.8pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C689BAGAC.pdf | |
| C330C474J5R5TA | 0.47µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) | C330C474J5R5TA.pdf |