| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D6043V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 604K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D6043V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D6043V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 604k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D6043V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D6043V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D6043V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D6043V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D6043V.
| EEE-FPC821UAP | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FPC821UAP.pdf | |
| 860080472002 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080472002.pdf | |
| UZG1A330MCL1GB | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1A330MCL1GB.pdf | |
| AVS226M06B12B-F | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 19.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M06B12B-F.pdf | |
| UVK1J471MHD | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J471MHD.pdf | |
| MALREKA05FG310M00K | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.99 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05FG310M00K.pdf | |
| B43231A1827M | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A1827M.pdf | |
| 672D476F040CD5D | 47µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D476F040CD5D.pdf | |
| B43305A5397M62 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5397M62.pdf | |
| MAL215756331E3 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 700 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215756331E3.pdf | |
| PSU23315B | 233µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU23315B.pdf | |
| 39D506F150FJ6 | 50µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D506F150FJ6.pdf | |
| MAL250026102E3 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 125 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250026102E3.pdf | |
| 600D227G030DJ5 | 220µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D227G030DJ5.pdf | |
| M39018/04-2049M | ALUM-SCREW TERMINAL | M39018/04-2049M.pdf |