| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D5762V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 57.6K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D5762V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D5762V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 57.6k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D5762V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D5762V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D5762V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D5762V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D5762V.
| 16ZLJ120M5X11 | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ120M5X11.pdf | |
| LLG2W271MELA40 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2W271MELA40.pdf | |
| UCY2V680MHD3TN | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2V680MHD3TN.pdf | |
| EEU-FC1C681L | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C681L.pdf | |
| LGN2D102MELZ50 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D102MELZ50.pdf | |
| 100YXM4.7MEFCTA5X11 | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXM4.7MEFCTA5X11.pdf | |
| 35ZLJ100MT16.3X11 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 35ZLJ100MT16.3X11.pdf | |
| UPV1C560MFD | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C560MFD.pdf | |
| SN220M016ST | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.25 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN220M016ST.pdf | |
| UPM1C561MHD6 | 560µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1C561MHD6.pdf | |
| B43252A107M | 100µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A107M.pdf | |
| E81D800VNN332MA35T | CAP ALUM 330UF 80V RADIAL | E81D800VNN332MA35T.pdf | |
| B43525B0687M | 680µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 230 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43525B0687M.pdf | |
| MLS433M7R5EB0A | 43000µF 7.5V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 31 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS433M7R5EB0A.pdf | |
| FHV-9AN | 2600pF 40000V (40kV) Ceramic Capacitor Y5S Disk, Metal Fitting - Threaded 2.362" Dia x 1.181" L (60.00mm x 30.00mm) | FHV-9AN.pdf |