| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4873V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 487K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4873V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4873V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 487k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4873V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4873V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4873V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4873V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4873V.
| EKMH350VSN123MQ50T | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VSN123MQ50T.pdf | |
| E36D250LPN273TA79N | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D250LPN273TA79N.pdf | |
| B41605A708M9 | 7000µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A708M9.pdf | |
| ERWF401LGB152MC75M | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERWF401LGB152MC75M.pdf | |
| B43455B1109M | 10000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10000 Hrs @ 85°C | B43455B1109M.pdf | |
| B41044A2336M | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41044A2336M.pdf | |
| AVGA335M50B12T-F | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA335M50B12T-F.pdf | |
| C0402C104K8RACTU | 0.10µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C104K8RACTU.pdf | |
| C3216JB1H225K160AB | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor JB 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216JB1H225K160AB.pdf | |
| C0603C0G1E1R1B | 1.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E1R1B.pdf | |
| C0603C0G1E4R9B030BG | 4.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E4R9B030BG.pdf | |
| CBR06C120JAGAC | 12pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CBR06C120JAGAC.pdf | |
| C2012C0G2A333K125AC | 0.033µF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2A333K125AC.pdf | |
| CC0402CRNPO9BN6R2 | 6.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402CRNPO9BN6R2.pdf | |
| GRM1555C2A5R7CA01D | 5.7pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C2A5R7CA01D.pdf |