| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4753V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 475K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4753V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4753V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 475k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4753V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4753V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4753V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4753V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4753V.
| UVC2G4R7MPD | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UVC2G4R7MPD.pdf | |
| TVX1V102MCD | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1V102MCD.pdf | |
| UMW1V4R7MDD1TP | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1V4R7MDD1TP.pdf | |
| LGU2A182MELA | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A182MELA.pdf | |
| LGX2E271MELZ25 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E271MELZ25.pdf | |
| LGR2E271MELB25 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2E271MELB25.pdf | |
| UCA2V6R8MPD1TD | 6.8µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCA2V6R8MPD1TD.pdf | |
| ECA-1VHG101I | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1VHG101I.pdf | |
| 50NXA47MEFC8X11.5 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50NXA47MEFC8X11.5.pdf | |
| MAL213475229E3 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213475229E3.pdf | |
| UHE1A222MHD6TO | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE1A222MHD6TO.pdf | |
| SK470M160ST | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.23 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK470M160ST.pdf | |
| SLP820M400A1P3 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 4.046 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP820M400A1P3.pdf | |
| SN221M063ST | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 720 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN221M063ST.pdf | |
| ELXM161VSN122MR40S | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM161VSN122MR40S.pdf |