| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4700V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 470 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4700V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4700V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 470 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4700V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4700V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4700V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4700V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4700V.
| 477CKE025M | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 493.8 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 477CKE025M.pdf | |
| 450USG100MEFCSN22X25 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USG100MEFCSN22X25.pdf | |
| URS1C332MHD1TN | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1C332MHD1TN.pdf | |
| 200LLE5R6MEFC8X9 | 5.6µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200LLE5R6MEFC8X9.pdf | |
| 861221485014 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 861221485014.pdf | |
| EKZN350ELL471MJ20S | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN350ELL471MJ20S.pdf | |
| SLPX183M016A7P3 | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX183M016A7P3.pdf | |
| UAQ2G330MHD6TN | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2G330MHD6TN.pdf | |
| B43508A2687M87 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2687M87.pdf | |
| 381LQ681M250A012 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ681M250A012.pdf | |
| B43305G2108M67 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305G2108M67.pdf | |
| B43501B5397M60 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5397M60.pdf | |
| MLP171M450EA1A | 170µF 450V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 973 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP171M450EA1A.pdf | |
| EMK107BJ225KA-T | 2.2µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | EMK107BJ225KA-T.pdf | |
| C2012C0G1E153J085AA | 0.015µF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G1E153J085AA.pdf |