| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D46R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D46R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D46R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 46.4 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D46R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D46R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D46R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D46R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D46R4V.
| UVZ2G100MHD | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2G100MHD.pdf | |
| EEE-FC1V6R8R | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1V6R8R.pdf | |
| MAL210212682E3 | 6800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | MAL210212682E3.pdf | |
| UWS1C221MCL1GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS1C221MCL1GS.pdf | |
| 380LQ181M350H022 | 180µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ181M350H022.pdf | |
| ESMG250ELL330ME11D | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG250ELL330ME11D.pdf | |
| 10ZLJ4700MGC16X20 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLJ4700MGC16X20.pdf | |
| 35ZT560MG412.5X25 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | 35ZT560MG412.5X25.pdf | |
| ESMM401VSN331MA30S | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.005 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM401VSN331MA30S.pdf | |
| MALIEYN07LD539B02K | 39000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 22 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LD539B02K.pdf | |
| ESMH800VSN682MR50T | 6800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 37 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VSN682MR50T.pdf | |
| MAL219847181E3 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 531 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219847181E3.pdf | |
| MAL210187224E3 | 220000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210187224E3.pdf | |
| EEV-HA1H470XP | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA1H470XP.pdf | |
| UHE1J102MHT | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1J102MHT.pdf |