| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4641V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.64K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4641V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4641V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.64k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4641V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4641V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4641V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4641V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4641V.
| ELXZ100ELL102MH20D | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXZ100ELL102MH20D.pdf | |
| UZS1HR33MCL1GB | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZS1HR33MCL1GB.pdf | |
| 382LX393M080B102VS | 39000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX393M080B102VS.pdf | |
| 860080380028 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080380028.pdf | |
| 865080543008 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080543008.pdf | |
| 865250145005 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250145005.pdf | |
| 860130478009 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860130478009.pdf | |
| 100PX33MEFCT78X11.5 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 100PX33MEFCT78X11.5.pdf | |
| UES1C100MDM1TA | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1C100MDM1TA.pdf | |
| UPJ1H181MPD | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1H181MPD.pdf | |
| EKZE250ETD681MJ20S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE250ETD681MJ20S.pdf | |
| 6.3ZL3300MEFC12.5X20 | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3ZL3300MEFC12.5X20.pdf | |
| MAL212835338E3 | 3.3µF 16V Aluminum Capacitors Radial 61 Ohm @ 100Hz | MAL212835338E3.pdf | |
| LGJ2C181MELZ15 | 180µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGJ2C181MELZ15.pdf | |
| EKMH401VNN680MQ20S | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.656 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VNN680MQ20S.pdf |