| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D45R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D45R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D45R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D45R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D45R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D45R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D45R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D45R3V.
| UCL1V100MCL1GS | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1V100MCL1GS.pdf | |
| EEE-HB0J331AP | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB0J331AP.pdf | |
| 109TTA010M | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 63 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 109TTA010M.pdf | |
| 381LQ152M200K042 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ152M200K042.pdf | |
| 25ML56MEFC6.3X7 | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25ML56MEFC6.3X7.pdf | |
| 107KXM063M | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.6579 Ohm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | 107KXM063M.pdf | |
| 109RZM6R3M | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 73 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 109RZM6R3M.pdf | |
| MAL212874109E3 | 10µF 10V Aluminum Capacitors Radial 20 Ohm @ 100Hz | MAL212874109E3.pdf | |
| MAL209454569E3 | 56µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.24 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209454569E3.pdf | |
| SLP392M063E5P3 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 102 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP392M063E5P3.pdf | |
| 517D478M025FR6AE3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D478M025FR6AE3.pdf | |
| 511D227M020CC4D | 220µF 20V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.472 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D227M020CC4D.pdf | |
| B43508A2397M | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2397M.pdf | |
| 36DX253G075DC2A | 25000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX253G075DC2A.pdf | |
| B41560A5330M | 330000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4.5 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A5330M.pdf |