| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4423V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 442K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4423V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4423V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 442k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4423V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4423V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4423V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4423V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4423V.
| EKMG250ELL471MJC5S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG250ELL471MJC5S.pdf | |
| EKY-250ELL392MMN3S | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL392MMN3S.pdf | |
| 381LQ331M450A032 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 553 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ331M450A032.pdf | |
| URS0J470MDD1TA | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J470MDD1TA.pdf | |
| UKA1E330MDD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1E330MDD.pdf | |
| 108RZM010M | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 365 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 108RZM010M.pdf | |
| UTS1V220MDD1TP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1V220MDD1TP.pdf | |
| UAQ2D330MHD6TO | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAQ2D330MHD6TO.pdf | |
| UBX1A331MPL1TD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1A331MPL1TD.pdf | |
| MAL213963221E3 | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Nonstandard SMD 1.7 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | MAL213963221E3.pdf | |
| SLPX271M400E3P3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX271M400E3P3.pdf | |
| UBX2D470MHL | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2D470MHL.pdf | |
| EKMM401VSN121MQ25S | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSN121MQ25S.pdf | |
| B43501F2477M60 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501F2477M60.pdf | |
| MAL211917681E3 | 680µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 280 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211917681E3.pdf |