| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4422V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 44.2K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4422V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4422V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 44.2k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4422V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4422V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4422V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4422V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4422V.
| UWT1A101MCL1GB | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1A101MCL1GB.pdf | |
| UCD0J331MCL6GS | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD0J331MCL6GS.pdf | |
| 381LX153M050A052 | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX153M050A052.pdf | |
| LGU2P122MELB | 1200µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P122MELB.pdf | |
| B41456B9478M | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 40 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B9478M.pdf | |
| LNU2H222MSEG | 2200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2H222MSEG.pdf | |
| UWD1H150MCL1GS | 15µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UWD1H150MCL1GS.pdf | |
| MALREKA05AA210J00K | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 13.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05AA210J00K.pdf | |
| SN4R7M100ST | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 28.23 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN4R7M100ST.pdf | |
| MALSECA00AF322EARK | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 960 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00AF322EARK.pdf | |
| MAL204313689E3 | 68µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.2 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204313689E3.pdf | |
| B43305A9127M87 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9127M87.pdf | |
| EKMH160VNN223MQ45T | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH160VNN223MQ45T.pdf | |
| B43305A2827M67 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2827M67.pdf | |
| B43501B5157M62 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5157M62.pdf |