| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4420V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 442 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4420V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4420V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 442 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4420V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4420V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4420V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4420V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4420V.
| EEE-TK2A101AM | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 300 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TK2A101AM.pdf | |
| EEE-HAH221UAP | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAH221UAP.pdf | |
| URZ0J330MDD1TA | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ0J330MDD1TA.pdf | |
| MALREKA00BA315EL0K | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.42 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00BA315EL0K.pdf | |
| URY2W100MHD | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY2W100MHD.pdf | |
| AEB336M2VU44B-F | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB336M2VU44B-F.pdf | |
| 381LX471M180K012 | 470µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX471M180K012.pdf | |
| B43505A5157M87 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 910 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A5157M87.pdf | |
| MAL205258331E3 | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 385 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205258331E3.pdf | |
| 383LX182M350B082V | 1800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 120 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 383LX182M350B082V.pdf | |
| CGS402T200U4C | 4000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS402T200U4C.pdf | |
| ERWF401LGB682MEF5M | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERWF401LGB682MEF5M.pdf | |
| C0603X5R1A682M030BA | 6800pF 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R1A682M030BA.pdf | |
| CL32A226KOJNNWE | 22µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CL32A226KOJNNWE.pdf | |
| CKG45NX7T2J334M500JH | 0.33µF 630V Ceramic Capacitor X7T Stacked SMD, 2 J-Lead 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm) | CKG45NX7T2J334M500JH.pdf |