| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4323V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4323V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4323V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 432k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4323V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4323V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4323V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4323V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4323V.
| UPA1C152MPD1TD | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA1C152MPD1TD.pdf | |
| B41550E8109Q | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41550E8109Q.pdf | |
| SLP221M450E3P3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.508 Ohm 3000 Hrs @ 105°C | SLP221M450E3P3.pdf | |
| 25PK330MEFCT78X11.5 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK330MEFCT78X11.5.pdf | |
| B43501B5107M2 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5107M2.pdf | |
| B43305D9337M87 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305D9337M87.pdf | |
| TVA1422 | 150µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1422.pdf | |
| B43305A5567M62 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 240 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5567M62.pdf | |
| B43310A5188M | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 102 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43310A5188M.pdf | |
| EET-HC2C102DA | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 216 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C102DA.pdf | |
| LXZ10VB103M16X40LL | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXZ10VB103M16X40LL.pdf | |
| TCX371U050L1C | 370µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 216 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | TCX371U050L1C.pdf | |
| CL10C101JC8NNNC | 100pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C101JC8NNNC.pdf | |
| EMK316F106ZL-T | 10µF 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | EMK316F106ZL-T.pdf | |
| GRM0225C1E6R9DA03L | 6.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E6R9DA03L.pdf |