| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43.2K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43.2k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4322V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4322V.
| EEE-1HA1R0AR | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1HA1R0AR.pdf | |
| 50YXJ220MCA10X16 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXJ220MCA10X16.pdf | |
| UMA1A330MDD1TP | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1A330MDD1TP.pdf | |
| UPV1E390MFD1TD | 39µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1E390MFD1TD.pdf | |
| MAL213834471E3 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 680 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213834471E3.pdf | |
| UMT1HR33MDD1TE | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1HR33MDD1TE.pdf | |
| UKL1HR47MDDANA | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1HR47MDDANA.pdf | |
| 50ZLH150MEFCT810X12.5 | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLH150MEFCT810X12.5.pdf | |
| MAL201356479E3 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201356479E3.pdf | |
| EGXE250ELL102MK25S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE250ELL102MK25S.pdf | |
| B43888K2686M | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.9 Ohm @ 120Hz | B43888K2686M.pdf | |
| LAK2G151MELA35 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G151MELA35.pdf | |
| 380LQ821M250K022 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ821M250K022.pdf | |
| ERLA221LIN162KA50M | 1600µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA221LIN162KA50M.pdf | |
| B41550E4339Q | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | B41550E4339Q.pdf |