| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4301V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4301V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4301V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4301V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4301V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4301V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4301V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4301V.
| UKW1J330MED1TD | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1J330MED1TD.pdf | |
| UPJ1V271MPD1TD | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V271MPD1TD.pdf | |
| UPM2A680MHD6TO | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2A680MHD6TO.pdf | |
| 108CKS035M | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 108CKS035M.pdf | |
| MAL203871101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203871101E3.pdf | |
| ELXV250ETC331MH20D | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV250ETC331MH20D.pdf | |
| AFK106M80X16B-F | 10µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.4 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK106M80X16B-F.pdf | |
| EKY-100ELL392ML20S | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKY-100ELL392ML20S.pdf | |
| UHD1H821MHD6TN | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD1H821MHD6TN.pdf | |
| MAL204850332E3 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204850332E3.pdf | |
| B43540E2337M | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2337M.pdf | |
| 400USC220MEFCSN30X30 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 400USC220MEFCSN30X30.pdf | |
| WBR500-16A | 500µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR500-16A.pdf | |
| B43508H2687M2 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508H2687M2.pdf | |
| E92F501VND471MA65T | 470µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 169 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F501VND471MA65T.pdf |