| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4223V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 422K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4223V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4223V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 422k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4223V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4223V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4223V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4223V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4223V.
| EKY-500ELL561MM15S | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-500ELL561MM15S.pdf | |
| LLS2A182MELA | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2A182MELA.pdf | |
| EKMS451VSN221MR30S | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS451VSN221MR30S.pdf | |
| UCX1H102MNS1ZD | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 50 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H102MNS1ZD.pdf | |
| 381LX122M063H012 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX122M063H012.pdf | |
| MALREKB00PB347D00K | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00PB347D00K.pdf | |
| 515D228M016DK6AE3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D228M016DK6AE3.pdf | |
| UPM2A181MHD6 | 180µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2A181MHD6.pdf | |
| 420BXW22MEFC10X25 | 22µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 420BXW22MEFC10X25.pdf | |
| MAL212836338E3 | 3.3µF 25V Aluminum Capacitors Radial 61 Ohm @ 100Hz | MAL212836338E3.pdf | |
| LLS2Z331MELZ | 330µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2Z331MELZ.pdf | |
| LGU2Z391MELZ | 390µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2Z391MELZ.pdf | |
| SLP221M400C7P3 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.508 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP221M400C7P3.pdf | |
| ESMG350ELL472MP30S | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG350ELL472MP30S.pdf | |
| B43540A2158M2 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2158M2.pdf |