| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4123V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 412K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4123V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4123V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 412k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4123V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4123V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4123V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4123V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4123V.
| ESK477M6R3AE3AA | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESK477M6R3AE3AA.pdf | |
| UFG1J220MPM1TD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1J220MPM1TD.pdf | |
| B41456B9339M | 33000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B9339M.pdf | |
| 860131275003 | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 860131275003.pdf | |
| 6.3ML470MEFCTA8X7.5 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3ML470MEFCTA8X7.5.pdf | |
| 16WA680MEFCT810X9 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16WA680MEFCT810X9.pdf | |
| MAL213476339E3 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213476339E3.pdf | |
| MAL214866681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214866681E3.pdf | |
| MAL213631121E3 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | MAL213631121E3.pdf | |
| ESMQ451ELL100MJ20S | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ451ELL100MJ20S.pdf | |
| UPJ0J682MHD6 | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J682MHD6.pdf | |
| SLPX273M010A4P3 | 27000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX273M010A4P3.pdf | |
| B41505A158M2 | 1500µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 83 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A158M2.pdf | |
| B41693A7158Q7 | 1500µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 75 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693A7158Q7.pdf | |
| B43508A9187M67 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 680 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9187M67.pdf |