| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4121V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.12K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4121V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4121V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.12k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4121V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4121V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4121V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4121V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4121V.
| UPJ2A470MHD6TO | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A470MHD6TO.pdf | |
| UPJ2A121MHD1TO | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A121MHD1TO.pdf | |
| LP222M050E1P3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP222M050E1P3.pdf | |
| URS1V331MPD1TD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1V331MPD1TD.pdf | |
| MLP331M420EB0C | 330µF 420V Aluminum Capacitors FlatPack 530 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP331M420EB0C.pdf | |
| ECE-A0JKS330B | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKS330B.pdf | |
| 50NXA10MTA5X11 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50NXA10MTA5X11.pdf | |
| EMZF350ADA100MF73G | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMZF350ADA100MF73G.pdf | |
| MAL214661681E3 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214661681E3.pdf | |
| B43501B9107M82 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9107M82.pdf | |
| B43504H2687M80 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504H2687M80.pdf | |
| 53D223G016JP7 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D223G016JP7.pdf | |
| B41550E5339Q | 33000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41550E5339Q.pdf | |
| B43456A9159M3 | 15000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A9159M3.pdf | |
| FG26C0G2E153JNT06 | 0.015µF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FG26C0G2E153JNT06.pdf |