| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D4120V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 412 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D4120V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D4120V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 412 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D4120V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D4120V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D4120V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D4120V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D4120V.
| UCD1V221MNL1GS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1V221MNL1GS.pdf | |
| UKL0J102MPD1TD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J102MPD1TD.pdf | |
| EEU-TP1V121 | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 190 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1V121.pdf | |
| B43508A9107M | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.23 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9107M.pdf | |
| UFG1H2R2MDM1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H2R2MDM1TD.pdf | |
| EKZM100ELL152MJ16S | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZM100ELL152MJ16S.pdf | |
| 517D108M016CG6AE3 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D108M016CG6AE3.pdf | |
| B43821A1476M | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 4 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A1476M.pdf | |
| 500D156M200DF2A | 15µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D156M200DF2A.pdf | |
| EKMS401VSN151MP30S | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS401VSN151MP30S.pdf | |
| 672D108F012DS5D | 1000µF 12V Aluminum Capacitors Radial, Can 150 mOhm @ 120Hz | 672D108F012DS5D.pdf | |
| 380LQ182M180K052 | SNAPMOUNTS | 380LQ182M180K052.pdf | |
| 36DX133G025AC2A | 13000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX133G025AC2A.pdf | |
| E36D551HPN512TEK4M | 5100µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D551HPN512TEK4M.pdf | |
| MAL212327229E3 | 22µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 11 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212327229E3.pdf |