| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3920V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 392 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3920V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3920V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 392 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3920V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3920V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3920V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3920V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3920V.
| PSU5330B | 53µF 330V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU5330B.pdf | |
| UMA0J330MDD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA0J330MDD.pdf | |
| UFG1E470MEM | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E470MEM.pdf | |
| MALREKB00KL268X00K | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00KL268X00K.pdf | |
| B41789A5228Q001 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 44 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41789A5228Q001.pdf | |
| MAL219857829E3 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.165 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219857829E3.pdf | |
| 380LX561M350A452 | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX561M350A452.pdf | |
| MAL215617183E3 | 18000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 62 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215617183E3.pdf | |
| 601D826F250GP2 | 82µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D826F250GP2.pdf | |
| CGS203U063R5L | 20000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS203U063R5L.pdf | |
| MAL210235103E3 | 10000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210235103E3.pdf | |
| MLS442M040EK0A | 4400µF 40V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 97 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS442M040EK0A.pdf | |
| UVR1E471MPA | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E471MPA.pdf | |
| EEV-TG1H470UP | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 750 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1H470UP.pdf | |
| 101X15W222MV4E | 2200pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 101X15W222MV4E.pdf |