| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D37R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D37R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D37R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 37.4 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D37R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D37R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D37R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D37R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D37R4V.
| UVR0J332MPD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J332MPD.pdf | |
| LGU2D122MELB | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D122MELB.pdf | |
| UVY1A682MHD1TN | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1A682MHD1TN.pdf | |
| 16NXA220MEFC8X11.5 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16NXA220MEFC8X11.5.pdf | |
| MAL213691186E3 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | MAL213691186E3.pdf | |
| 517D338M035FR6AE3 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D338M035FR6AE3.pdf | |
| B43540F2687M67 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2687M67.pdf | |
| VJ0402Y392KNAAJ | 3900pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | VJ0402Y392KNAAJ.pdf | |
| C3216NP01H822J060AA | 8200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216NP01H822J060AA.pdf | |
| CGJ5L2X7R1E225K160AA | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGJ5L2X7R1E225K160AA.pdf | |
| C3225C0G2E473J250AA | 0.047µF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225C0G2E473J250AA.pdf | |
| UMK105CH820KV-F | 82pF 50V Ceramic Capacitor C0H 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | UMK105CH820KV-F.pdf | |
| A273K20X7RK5UAA | 0.027µF 200V Ceramic Capacitor X7R Axial 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm) | A273K20X7RK5UAA.pdf | |
| C901U101KZYDCA7317 | 100pF 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U101KZYDCA7317.pdf | |
| HSZ222KAQBRAKR | 2200pF 500V Ceramic Capacitor Y5T Radial, Disc 0.354" Dia (9.00mm) | HSZ222KAQBRAKR.pdf |