| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3651V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.65K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3651V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3651V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.65k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3651V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3651V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3651V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3651V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3651V.
| ECE-A1EN221U | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EN221U.pdf | |
| LGY2A821MELZ30 | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY2A821MELZ30.pdf | |
| EEE-1HA470UAP | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | EEE-1HA470UAP.pdf | |
| UVY2C102MRD | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2C102MRD.pdf | |
| EEE-FT1H331GP | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1H331GP.pdf | |
| ESMG160ELL103MMP1S | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG160ELL103MMP1S.pdf | |
| MAL209758338E6 | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209758338E6.pdf | |
| AVS474M50A12B-F | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 494 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS474M50A12B-F.pdf | |
| AVS107M25E16T-F | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS107M25E16T-F.pdf | |
| UFW2A101MPD | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A101MPD.pdf | |
| ELXV160ELL392ML30S | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV160ELL392ML30S.pdf | |
| MAL214097301E3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1500 Hrs @ 125°C | MAL214097301E3.pdf | |
| 380LX821M160J042 | SNAPMOUNTS | 380LX821M160J042.pdf | |
| 688LBB035M2CD | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60.95 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 688LBB035M2CD.pdf | |
| EKMH500VNN103MR50S | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VNN103MR50S.pdf |