| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3573V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3573V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3573V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 357k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3573V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3573V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3573V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3573V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3573V.
| EEE-FK1A681P | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1A681P.pdf | |
| UWT0G221MCL1GB | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0G221MCL1GB.pdf | |
| ECE-A0GKA471I | 470µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0GKA471I.pdf | |
| 515D226M063AA6AE3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D226M063AA6AE3.pdf | |
| URS2E330MHD6 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2E330MHD6.pdf | |
| MALREKA00KL515DG0K | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 40 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00KL515DG0K.pdf | |
| B43601A9827M87 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9827M87.pdf | |
| ECO-S2GP680AA | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.438 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP680AA.pdf | |
| MVKBP10VC33RMF60TP | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | MVKBP10VC33RMF60TP.pdf | |
| B43041A9105M | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B43041A9105M.pdf | |
| GRM31CR60G107ME39L | 100µF 4V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31CR60G107ME39L.pdf | |
| GQM22M5C2H3R3BB01L | 3.3pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm) | GQM22M5C2H3R3BB01L.pdf | |
| CGA4J2X7R1H334K125AD | 0.33µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J2X7R1H334K125AD.pdf | |
| CL21C100DBANNNC | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C100DBANNNC.pdf | |
| A560K15C0GH5UAA | 56pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) | A560K15C0GH5UAA.pdf |