| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3482V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3482V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3482V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34.8k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3482V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3482V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3482V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3482V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3482V.
| EEU-FC1J681S | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J681S.pdf | |
| EEU-FC0J562L | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J562L.pdf | |
| UKL1J100KED | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J100KED.pdf | |
| EKYB100ELL472ML20S | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB100ELL472ML20S.pdf | |
| 16YXG180MEFCTA6.3X11 | 180µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16YXG180MEFCTA6.3X11.pdf | |
| MALREKA05DC333F00K | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05DC333F00K.pdf | |
| UPM1C681MPD | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1C681MPD.pdf | |
| ELXZ500ETD391MK20S | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ500ETD391MK20S.pdf | |
| B43525A0397M | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43525A0397M.pdf | |
| B43750A9857M | 850µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 70 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A9857M.pdf | |
| EEU-EB1V330H | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1V330H.pdf | |
| C1812C104KARACTU | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C104KARACTU.pdf | |
| 1812J5000224KXT | 0.22µF 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812J5000224KXT.pdf | |
| C1608CH1H221J080AA | 220pF 50V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608CH1H221J080AA.pdf | |
| GRM0335C1H8R0BA01J | 8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1H8R0BA01J.pdf |