| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3481V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.48K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3481V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3481V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.48k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3481V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3481V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3481V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3481V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3481V.
| EKZH100ELL152MH20D | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKZH100ELL152MH20D.pdf | |
| ALS30A471DE400 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 267 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A471DE400.pdf | |
| 226KXM063M | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.5357 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 226KXM063M.pdf | |
| 35ML6.8MEFCT54X5 | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ML6.8MEFCT54X5.pdf | |
| ELXV160ELL122MK20S | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV160ELL122MK20S.pdf | |
| UKW1C332MHD | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1C332MHD.pdf | |
| UBX1J680MPL | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1J680MPL.pdf | |
| SLPX151M450C3P3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.77 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX151M450C3P3.pdf | |
| UEP1J471MHD | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1J471MHD.pdf | |
| QMK325B7224KN-T | 0.22µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | QMK325B7224KN-T.pdf | |
| 100X15W184MV4E | 0.18µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 100X15W184MV4E.pdf | |
| GRT188R6YA475KE13D | 4.7µF 35V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRT188R6YA475KE13D.pdf | |
| RDER72J104K4M1H03A | 0.10µF 630V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm) | RDER72J104K4M1H03A.pdf | |
| GRM188C80J475KE15D | 4.7µF 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188C80J475KE15D.pdf | |
| HMK107B7472KA-T | 4700pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | HMK107B7472KA-T.pdf |