| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3480V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 348 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3480V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3480V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 348 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3480V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3480V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3480V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3480V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3480V.
| 383LX123M063A052 | 12000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX123M063A052.pdf | |
| LGX2E152MELC45 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2E152MELC45.pdf | |
| UPW1V390MDD1TD | 39µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V390MDD1TD.pdf | |
| SLP681M250C9P3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP681M250C9P3.pdf | |
| UKL1C331MPD1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C331MPD1TD.pdf | |
| E37X451CPN332MDD0M | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 33 mOhm 15000 Hrs @ 85°C | E37X451CPN332MDD0M.pdf | |
| SK331M025ST | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SK331M025ST.pdf | |
| USF1A151MDD1TD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A151MDD1TD.pdf | |
| 160WA47MEFCG412.5X16 | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 160WA47MEFCG412.5X16.pdf | |
| MAL202128159E3 | 15µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 8.5 Ohm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202128159E3.pdf | |
| MAL215064681E3 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215064681E3.pdf | |
| 450CXW47MEFC12.5X40 | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 450CXW47MEFC12.5X40.pdf | |
| SLP181M350C3P3 | 180µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.843 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP181M350C3P3.pdf | |
| B43501A9686M60 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 980 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9686M60.pdf | |
| EKMH451VNN151MQ40S | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN151MQ40S.pdf |