| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3402V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3402V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3402V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3402V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3402V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3402V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3402V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3402V.
| UPJ1E821MHD1TO | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E821MHD1TO.pdf | |
| 567KXM035M | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 355.3 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | 567KXM035M.pdf | |
| MAL211671109E3 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211671109E3.pdf | |
| MAL216066221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216066221E3.pdf | |
| SLP331M350H3P3 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.005 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP331M350H3P3.pdf | |
| ECO-S1KA821BA | 820µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 222 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA821BA.pdf | |
| ELXS161VSN122MQ40S | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS161VSN122MQ40S.pdf | |
| B41505A6478M7 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 42 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6478M7.pdf | |
| B43305A5187M62 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 750 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5187M62.pdf | |
| 109TMA025M | ELECTROLYTIC | 109TMA025M.pdf | |
| MAL215848562E3 | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215848562E3.pdf | |
| E81D4C1VSD152MBA0T | CAP ALUM 1500UF 425V RADIAL | E81D4C1VSD152MBA0T.pdf | |
| E81D800VST393MCA5T | CAP ALUM 39000UF 80V RADIAL | E81D800VST393MCA5T.pdf | |
| GCM1885C2A102JA16D | 1000pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM1885C2A102JA16D.pdf | |
| CC1210KKX5R7BB476 | 47µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CC1210KKX5R7BB476.pdf |