| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33.2k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3322V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3322V.
| 450MXK820MEFCSN35X50 | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXK820MEFCSN35X50.pdf | |
| 35MS522MEFCTZ6.3X5 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS522MEFCTZ6.3X5.pdf | |
| 250PK4.7MEFCTA6.3X11 | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 250PK4.7MEFCTA6.3X11.pdf | |
| 476UVK050MGE | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.94 Ohm @ 120Hz 1500 Hrs @ 125°C | 476UVK050MGE.pdf | |
| MAL216051339E3 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216051339E3.pdf | |
| MAL213631471E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL213631471E3.pdf | |
| SLP331M250A7P3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP331M250A7P3.pdf | |
| MAL219856569E3 | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.706 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219856569E3.pdf | |
| B43601B9277M67 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9277M67.pdf | |
| MAL215656103E3 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 41 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215656103E3.pdf | |
| MAL210443682E3 | 6800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210443682E3.pdf | |
| GRM32ER60J476ME20L | 47µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32ER60J476ME20L.pdf | |
| C1608C0G1H682J080AA | 6800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G1H682J080AA.pdf | |
| C0805C223J5GACTU | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C223J5GACTU.pdf | |
| GRT31CR61E226KE01L | 22µF 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRT31CR61E226KE01L.pdf |