| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.32K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.32k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3321V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3321V.
| UMA1H4R7MDD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1H4R7MDD.pdf | |
| 865080243006 | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080243006.pdf | |
| 63PK10MEFC5X11 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 63PK10MEFC5X11.pdf | |
| 200WXA33MEFC12.5X16 | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200WXA33MEFC12.5X16.pdf | |
| EEU-TA1V471B | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1V471B.pdf | |
| B41888C8188M | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C8188M.pdf | |
| SLPX181M420A7P3 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX181M420A7P3.pdf | |
| MAL205651152E3 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205651152E3.pdf | |
| E91F451VND471MA65T | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 178 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F451VND471MA65T.pdf | |
| B41550E9688Q | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | B41550E9688Q.pdf | |
| AVE224M50B12T-F | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 753.56 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE224M50B12T-F.pdf | |
| 450PX10M10X20 | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 450PX10M10X20.pdf | |
| B43044F2107M | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43044F2107M.pdf | |
| GRM188R60J105MA01D | 1µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R60J105MA01D.pdf | |
| CC1206KKX5R9BB475 | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206KKX5R9BB475.pdf |